Golarka do ciała – fanaberia czy must have prawdziwego mężczyzny

Najlepsze golarki do ciała

5 (100%) 2 votes

Współczesny zadbany mężczyzna w niczym nie przypomina owłosionego troglodyty. Kobiety przestały uważać za męskie włosy na plecach i klatce piersiowej. Panowie, idąc za potrzebami i oczekiwaniami swoich pań, zaczęli o siebie dbać.

Idealny mężczyzna w mediach

Jeśli ktoś stale przegląda portale społecznościowe, magazyny z męską modą, czy pokazy mody live, to z pewnością zauważył, że męskie owłosienie wyszło z mody. O ile na twarzy dopuszczalny jest trzydniowy zarost, o tyle na ciele włosków powinno być jak najmniej. Mężczyźni-celebryci prezentują gładkie i wyraźnie zarysowane klatki piersiowe oraz prawie nieowłosione nogi. Prawie – bo jednak zarost na nogach to atut i mężczyźni niechętnie się go pozbywają. Jedynie przycinają, jeśli włoski są za długie lub jest ich zbyt wiele. Wyjątkiem są sportowcy, którym gładkie nogi nierzadko pozwalają na uzyskiwanie lepszych wyników. Medialny mężczyzna zachwyca nie tylko gładkim ciałem, ale także pięknym uśmiechem oraz zadbanymi dłońmi. Jednak skupmy się na ciele.

Idealny mężczyzna oczami kobiet

Jeśli męskość zechcemy ocenić poziomem testosteronu, to prawda jest taka – im więcej owłosienia na ciele, tym jego poziom wyższy, a co za tym idzie – większe możliwości seksualne. Kobiety dobrze to wiedzą, a nawet jak nie wiedzą, to wyczuwają podświadomie, niemniej jednak nie marzy im się bliższy kontakt z męskim futrem – wolą kontakt typu: skóra do skóry. Także mężczyźni przestali czuć się dumni z nadmiernego owłosienia i wzorem kobiet zaczęli golić coś więcej niż tylko twarz. Współczesny zadbany mężczyzna wie, że ogolona twarz i skrócone paznokcie to za mało, by podobać się kobietom. Stąd częste wizyty na siłowni, w salonie kosmetycznym oraz intensywna dbałość o higienę.

golarki do ciała dla mężczyzn

Golarki do ciała

Wychodząc naprzeciw męskim potrzebom, firma Philips wypuściła unikatową kolekcję męskich golarek do ciała – Grooming. Z oczywistych względów ciała nie goli się tą samą golarką co twarz, jest po prostu za mała. Aby dokładnie ogolić całe ciało, potrzebna jest golarka o większej powierzchni golącej, umożliwiająca dotarcie do trudno dostępnych miejsc, np. pleców (stąd dłuższa rączka). Dodatkową funkcją golarki do ciała dla mężczyzn jest możliwość wybrania długości włosków. Nie każdy mężczyzna chce przypominać Indianina i być gładko ogolony, nie każdy w takim wydaniu wygląda atrakcyjnie. W zależności od obszaru ciała można wybrać optymalną długość owłosienia, np. dłuższą na nogach, krótszą na plecach, a pod pachami i na klatce piersiowej powinno być całkiem gładko.

Jak wybrać dobrą golarkę do ciała

Dobra golarka do ciała powinna być zasilana akumulatorowo i wodoodporna, co umożliwia golenie się pod prysznicem lub w wannie. Ponieważ ogolenie całego ciała trwa dłużej niż twarzy, golarka musi mieć odpowiedni akumulator, tak by nie trzeba było jej ładować w trakcie golenia. Optymalne golarki potrafią pracować około godziny na jednym ładowaniu. Szacuje się, że wystarczy to na pięć zabiegów. Bezpieczna golarka pokryta jest siateczką całkowicie niwelującą możliwość skaleczenia się. Wbudowany trymer ułatwia przycinanie włosów w różnych miejscach ciała. Ruchoma głowica i zdolność dopasowania się do naturalnego kształtu ciała i zaokrąglonych mięśni to dodatkowy atut. Wszak nikt nie ma ochoty golić się kilkanaście razy w tym samym miejscu „bo golarka nie łapie”. Obowiązkowy ergonomiczny kształt i antypoślizgowa rączka zapewniają wygodę w trakcie golenia. Dobra golarka do ciała to jednak przede wszystkim taka, która spełnia wszystkie indywidualne potrzeby jej właściciela. Dlatego to urządzenie najlepiej wybierać samemu.

Więcej o golarkach do ciała można przeczytać na www.philips.pl