Jaką metodę depilacji wybrać?

nogi

5 (100%) 2 votes

Idealnie gładkie ciało to marzenie wielu kobiet. Dzięki dostępności urządzeń oraz kremów do depilacji pozbywanie się zbędnego owłosienia na łydkach czy w bardziej newralgicznych miejscach jest możliwe nawet w domowym zaciszu. Jakie metody depilacji są najskuteczniejsze i które z nich poleca Wrocław SPA? Depilację masą cukrową, a może droższą depilację z wykorzystaniem światła IPL?

Metody najtańsze nie zawsze skuteczne

Część kobiet nadal sięga po tradycyjne maszynki do golenia, które dają krótkotrwały efekt pozbycia się włosów. Zabieg golenia należy powtarzać, nawet codziennie, a jego skutkiem ubocznym jest m.in. wrastanie włosów. Podobnie bezbolesne jest stosowanie kremów do depilacji, które podobnie jak golenie są tanie w zastosowaniu, jednak równie mało skuteczne. Zdecydowanie lepsze efekty daje stosowanie wosku, który jest bardzo bolesną metodą usuwania włosów. Także po stosowaniu wosku, który nakłada się na ciepło, może dojść do wrastania włosów, dodatkowo ze względu na temperaturę nakładanego preparatu do depilacji u wielu kobiet dochodzi do uszkodzenia drobnych naczyń krwionośnych. Bolesne jest również usuwanie włosów z wykorzystaniem depilatora mechanicznego, choć ta metoda przynosi zdecydowanie lepsze efekty: depilacja mechaniczna pozwala na cieszenie się gładką skórą bez zbędnego owłosienia nawet przez 4 tygodnie.

Uroczysko 7 Stawów Wrocław Hotel Spa

Uroczysko 7 Stawów Hotel Spa

Bezbolesna depilacja

Czy zatem istnieją metody, pozwalające na bezbolesne pozbycie się włosów? Oczywiście tak, przy czym część z nich stosowana jest jedynie w gabinetach kosmetycznych i SPA. Jedną z najskuteczniejszym metod depilacji jest depilacja laserowa, która pozwala na trwałe pozbycie się owłosienia nawet po 4 zabiegach. U osób o wrażliwej skórze zabieg będzie dość bolesny, nie powinny z niego korzystać osoby, które mają skłonność do pękających naczynek. W skrajnych przypadkach depilacja laserem może powodować powstawanie blizn. Ze względu na sposób przeprowadzania zabiegu, depilacja laserowa trwa dłużej niż depilacja IPL. W większości gabinetów wykorzystuje się właśnie światło IPL, aby skutecznie pozbyć się zbędnych włosów. Zabieg taki ma nieco mniejszą skuteczność – do trwałego pozbycia się owłosienia wymaganych jest co najmniej 7 zabiegów, wskazane jest również wykonanie raz w roku zabiegu podtrzymującego efekt. Najczęściej taka depilacja jest bezbolesna, u niektórych klientów zabieg może powodować delikatne podrażnienia.

Wybór metody depilacji zależy od wielu czynników, jednak najważniejszym z nich jest bezbolesność samego zabiegu oraz efekt gładkości, jaki taki zabieg daje. Z tego powodu na depilację warto się wybrać do gabinetu, gdzie pod okiem profesjonalisty przeprowadzona będzie depilacja laserowa lub IPL o najwyższej skuteczności.