Przyszła mama u kosmetyczki

Mama u kosmetyczki

5 (100%) 1 vote

Pamiętajmy, że gdy jesteśmy w ciąży, przed zabiegiem musimy poinformować kosmetyczkę o tym, że spodziewamy się dziecka.

Z pewnością nie zaszkodzą nam masaże całego ciała. Profesjonalne zabiegi nie tylko nas odprężą, lecz także przyczynią się do usunięcia zmęczenia, obrzęków oraz sztywności mięśni i stawów. Masaże pomogą również wzmocnić skórę, będą przeciwdziałać rozstępom, poprawią pracę hormonów oraz krążenie krwi i limfy.

Domowa pielęgnacja

Dozwolone są masaże nie tylko ciała, lecz także twarzy, dekoltu oraz szyi, aromaterapia, zabiegi dotleniające. Wskazany jest także masaż stóp, który doskonale odpręża ociężałe nogi, usuwa napięcie i zmęczenie. Warto wymienić także inne sposoby na pielęgnację. Maska błotna, manicure oraz pedicure, endermologia, czyli naturalna i nieinwazyjna metoda działająca na lokalne odtłuszczenia.

CZYTAJ TAKŻE: Sprawdź oznaczenia na metkach i zadbaj o dziecięce ubranka

Ponadto Kinesiology/Taping – zabieg opierający się o aplikację specjalnego, elastycznego plastra o parametrach zbliżonych do właściwości naszej skóry (doskonale goi on ból pleców) oraz delikatne zabiegi oczyszczania twarzy.

Odmłodzenie skóry

Dzięki specjalnym zestawom kosmetyków, w późniejszych miesiącach ciąży będziemy mogły samodzielnie, we własnej łazience wykonać domowe oczyszczanie twarzy.

Jest też cała lista zabiegów, których nie można wykonywać gdy jesteśmy w ciąży. Zalicza się do nich peelingi, drenaże limfatyczne, zabiegi mające na celu redukcję cellulitu, okłady rozgrzewające, odmładzanie skóry, depilację z użyciem wosku, likwidację blizn i przebarwień, jonoforezę, sonoforezę, galwanizację oraz makijaż permanentny.